ناشر کتاب‌های هنر، ادبیات و تاریخ

نــشــر مــان

کتاب‌های مورد علاقه‌تان را همین‌جا سفارش دهید
-10%
چهره‌نگاری درباری (هنر قاجار در گنجینه‌های روسیه تزاری)
بستن

چهره‌نگاری درباری (هنر قاجار در گنجینه‌های روسیه تزاری)

قیمت اصلی ۳۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۴۶,۵۰۰ تومان است.
نویسنده: کیانوش معتقدی و علیرضا بهارلو تعداد صفحات: ۱۶۰، گلاسه، تمام‌رنگی سال چاپ: ۱۴۰۳ نوبت چاپ: اول قطع: وزیری جلد: شومیز با کاور در این کتاب آثار مهم هنری عصر قاجار در گسترهٔ جغرافیایی روسیهٔ تزاری موجود در موزه‌های ارمیتاژ، سن‌پترزبورگ، مسکو و گرجستان بررسی شده است.
-10%
کتاب عکاسی باطنی
بستن

عکاسی باطنی

قیمت اصلی ۱۵۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۳۹,۵۰۰ تومان است.
نویسنده: محمدرضا طهماسب‌پور تعداد صفحات: ۱۲۸ سال چاپ: ۱۴۰۲ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز در این کتاب سرآغاز عکاسی در ایران بر پایهٔ اسناد، نوشته‌های تاریخی و عکس‌های برجای مانده از دوران قاجار بررسی شده است.
-10%
سفری به ایران (مجموعه‌ای از نقاشی‌های لویی امیل دوهوسه از مناظر و مردم ایران، 1236-1238ق)
بستن

سفری به ایران (مجموعه‌ای از نقاشی‌های لویی امیل دوهوسه از مناظر و مردم ایران، ۱۲۳۶-۱۲۳۸ق)

قیمت اصلی ۱۵۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۳۹,۵۰۰ تومان است.
نویسنده: م‍ن‍وچ‍ه‍ر ف‍رم‍ان‍ف‍رم‍ائ‍ی‍ان تعداد صفحات: ۱۳۶ سال چاپ: ۱۴۰۲ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب مجموعه‌ای از نقاشی‌های لویی امیل دوهوسه نقاش و نظامی‌ فرانسوی است که در عصر ناصرالدین‌شاه به ایران آمده بود.
-15%
حکایت‌های کوچک (خاطرات پراکنده از دوره قاجار)
بستن

حکایت‌های کوچک (خاطرات پراکنده از دوره قاجار)

قیمت اصلی ۲۷۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۲۹,۵۰۰ تومان است.
نویسنده: حسینقلی‌میرزا عمادالسلطنه تصحیح: بهمن بیانی، مجید عبدامین تعداد صفحات: ۲۴۸ سال چاپ: ۱۴۰۲ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز، با کاور کتاب حاضر شامل مجموعۀ حکایاتی است که حسینقلی‌میرزا عمادالسلطنه، برادرزادۀ ناصرالدین‌شاه قاجار، به‌صورت حکایاتی کوتاه، خواندنی و انتقادی از سلاطین قاجار و رجال آن عصر به رشتۀ تحریر درآورده است.
-16%
پیچیدگی‌های شناخت فرهنگ و هنر ایران (پژوهشی در مباحث هخامنشی، اوستایی و ساسانی)
بستن

پیچیدگی‌های شناخت فرهنگ و هنر ایران (پژوهشی در مباحث هخامنشی، اوستایی و ساسانی)

قیمت اصلی ۷۷۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶۵۱,۰۰۰ تومان است.
نویسنده: ابوالعلاء سودآور ترجمه: علیرضا بهارلو و کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۴۶۴، گلاسه، تمام‌رنگی سال چاپ: ۱۴۰۲ نوبت چاپ: اول قطع: وزیری جلد: شومیز با کاور این کتاب نتیجه بیش از بیست سال پژوهش استاد ابوالعلاء سودآور در زمینه بررسی نظریات مرتبط با فرهنگ و هنر ایران و نقد دیدگاه‌های پژوهشگران غربی درباره ایران باستان است.
-15%
رانده‌شده - پگاه خدادی
بستن

رانده‌شده

قیمت اصلی ۲۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۷۰,۰۰۰ تومان است.
نویسنده: پگاه خدادی تعداد صفحات: ۲۵۶ سال چاپ: ۱۴۰۲ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز، با کاور این کتاب که در ژانر «فانتزی» است، با برداشتی آزاد از اساطیر ایران نوشته شده و از چشم‌اندازی نو قصه و تاریخی کهن را روایت می‌کند.
-10%
شوق مجموعه‌داری: گنجینه آثار لاکی ایران در عصر قاجار
بستن

شوق مجموعه‌داری (گنجینه آثار لاکی ایران در عصر قاجار)

قیمت اصلی ۵۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۵۰,۰۰۰ تومان است.
نویسندگان: معصومه فرهاد، مِری مک‌ویلیامز و سایمون رتیگ ترجمه: علیرضا بهارلو و کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۲۸۸، گلاسه، تمام‌رنگی سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: وزیری جلد: گالینگور با کاور این کتاب دربارۀ مجموعه‌آثار لاکیِ اهداییِ عزّت‌ملک سودآور است که از سوی «موزۀ اسمیتسونین» و «موزۀ هاروارد» برای نخستین ‌بار معرفی و منتشر شده است.
-10%
سفرنامه مصور ناصرالدین‌شاه به فرنگ
بستن

سفرنامه مصور ناصرالدین‌شاه به فرنگ

قیمت اصلی ۲۵۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۲۵,۰۰۰ تومان است.
بازنویسی و گزینش: مجید عبدامین و کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۲۵۶، گلاسه سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب منتخبی است از متن اصلی سفرنامۀ اول فرنگستان، به انضمام تصاویری (نقاشی، گراور و عکس) که هم‌زمان با سفر ناصرالدین‌شاه به اروپا در جراید آن روزگار منتشر و در اینجا برای نخستین‌بار، با عنوان سفرنامهٔ مصوّر ناصرالدین‌‌شاه به فرنگ ارائه شده است.
-10%
عکسیه (جستارهای تاریخ عکاسی ایران)
بستن

عکسیه (جستارهای تاریخ عکاسی ایران)

قیمت اصلی ۱۷۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۵۷,۵۰۰ تومان است.
به‌کوشش: محمدرضا طهماسب‌پور تعداد صفحات: ۲۲۴ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب مجموعه مقالاتی است پژوهش‌محور در باب یافتن زوایای جدیدی از تاریخ عکاسی ایران در دورهٔ قاجار.
-10%
نقاشی‌های سلطنتی ایران در عصر قاجار - خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

نقاشی‌های سلطنتی ایران در عصر قاجار

قیمت اصلی ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۹۰۰,۰۰۰ تومان است.
سرویراستاران: لیلا دیبا و با همکاری مریم اختیار ترجمه: علیرضا بهارلو و کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۴۹۶، گلاسه، تمام‌رنگی سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: وزیری جلد: گالینگور با کاور این اثر یکی از مهم‌ترین منابع مطالعاتی در زمینه‌ٔ سبک‌شناسی و تحولات نقاشی‌های سلطنتی ایران در چهار سده‌ٔ اخیر است که بخش عمده‌ٔ این کتاب بر مطالعۀ نقاشی‌های سلطنتی عصر قاجار تمرکز یافته است.
-10%
دودمان علوی در مازندران
بستن

دودمان علوی در مازندران

قیمت اصلی ۶۸,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶۱,۲۰۰ تومان است.
نویسنده: یاسنت لویی رابینو ترجمه: سیّدمحمد طاهری شهاب تعداد صفحات: ۹۶ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب به تشکیل پایه‌های مذهب شیعه و قدرت‌گیری علویان در مازندران و منطقهٔ شمال ایران می‌پردازد.
-10%
کتاب حکومت تزار و محمدعلی میرزا - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

حکومت تزار و محمدعلی میرزا

قیمت اصلی ۱۹۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۷۵,۵۰۰ تومان است.
نویسنده: ن. پ. مامونتوف ترجمه: شرف‌الدین میرزا قهرمانی تعداد صفحات: ۱۸۸ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این اثر به یکی از حساس‌ترین رویدادهای تاریخ مشروطه یعنی به «توپ بستن مجلس شورای ملی» اشاره دارد. وقایع‌نگاری از نگاهِ خاصِ شخصیتی مرموز و نکته‌سنج با نام «ن. پ. مامونتوف» که آن‌قدر جذاب است که کتاب را به یکی از خواندنی‌ترین سفرنامه‌های عصر قاجار بدل کرده که علاوه‌بر ارائۀ اطلاعات مهم سیاسی و فرهنگی از زاویۀ دید یک فرد روس، نکات ظریفی از ساختار حکومتی و نظامیِ روزهای پُرآشوبِ سلطنت محمدعلی‌شاه را نیز بیان می‌کند.  
-10%
دو حکایت ایرانی - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

دو حکایت ایرانی

قیمت اصلی ۳۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۱,۵۰۰ تومان است.
نویسنده: فرانسیس جیمز چایلد ترجمه: رادنا احمدی‌نیا تعداد صفحات: 68 سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: جیبی جلد: شومیز کتاب دو حکایت ایرانی برآمده از فرهنگ عامه ایرانیان است. اثری ناشناخته از نویسنده‌ای آمریکایی که نخستین بار در سال ۱۸۸۷م منتشر شد. «عبدالله خراسانی» و «احمد پینه‌دوز» حکایت‌هایی جذاب و خواندنی است که زندگی دو انسان شریف و ساده، و اتفاقات عجیبی که بر سرشان می‌آید و همچنین عاقبت خوشی که نتیجهٔ صداقتشان بوده را روایت کرده است.
-10%
کتاب دوست من - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

کتاب دوست من

قیمت اصلی ۹۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸۵,۵۰۰ تومان است.
نویسنده: آناتول فرانس ترجمه: مصطفی سادات‌شریفی تعداد صفحات: ۱۸۸ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز خاطره‌نویسی به‌تنهایی آن‌قدر موضوع جذابی هست که اگر این کار توسط نویسنده، شاعر و منتقد ادبی بزرگی همچون آناتول فرانس صورت پذیرد، ارزش مطالعهٔ آن را صدچندان خواهد کرد.
-10%
کتاب نمک‌‌‌‌نامه (جستارهایی در باب ذوق ایرانی) - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

نمک‌‌‌‌نامه (جستارهایی در باب ذوق ایرانی)

قیمت اصلی ۱۶۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۴۴,۰۰۰ تومان است.
نویسنده: الناز نجفی تعداد صفحات: ۱۶۰ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز میان زیبا و خواستنی فاصله‌ هست؛ نمک‌نامه دربارۀ دومی است. ذائقۀ ما برای درک هرچیز نخست آن را به «مزه» ترجمه می‌کند؛ اگر پسندید به خاطر می‌سپارد و در غیر این‌‌ صورت از یاد می‌برد. کتاب حاضر جستجویی است برای یافتن رموز این دلپذیری در موضوعات مختلف.
-15%
سه سفرنامه
بستن

سه سفرنامه

قیمت اصلی ۲۷۷,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۳۵,۴۵۰ تومان است.
|سفرنامهٔ ژاک هردوان| |سیاحتنامهٔ فیثاغورس در ایران| |سفرنامهٔ عبدالکریم| این سه سفرنامه به سه دورهٔ متفاوت تاریخ ایران اختصاص دارند. کتاب اول، روایتی از ایران و تهران در زمان تغییر حکومت از قاجار به پهلوی است و‌ کتاب دوم به دیدار فیثاغورس با داریوش و زرتشت و‌ رویدادهای عصر هخامنشی اختصاص دارد. کتاب سوم نیز به همراهی نویسنده با نادرشاه افشار از دهلی به ایران و شرح رخدادهای این سفر می‌پردازد.

چاپ مصور (پژوهشی در كتاب‌های چاپ سنگی فارسی)

۱۹۵,۰۰۰ تومان
نویسنده: اولریش مارزلف ترجمه: محمدجواد احمدی‌نیا تعداد صفحات: ۱۷۲ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز نخودی، مس‌کوب در این کتاب به سیر پیدایش و تحول کتاب‌های چاپ سنگی و تصویرسازی کتاب در دورۀ قاجار از نگاه یکی از ایران‌شناسان شاخص این حوزه، پرداخته شده است. آنچه که بر اهمیت این اثر افزوده، اطلاعات فراوان و نمونه آثاری از هنرمندان آن عصر است.
-10%
نردبان خرد
بستن

نردبان خرد (حکایت‌هایی اخلاقی از ادبیات قاجار)

قیمت اصلی ۱۲۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۰۸,۰۰۰ تومان است.
نویسنده: میرزا محمدحسین‌خان فروغی به‌کوشش: محمدجواد احمدی‌نیا تصویرگر: روجا علی‌نژاد تعداد صفحات: ۱۲۰ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب اثری است ماندگار، جذاب و مملو از داستان‌های اخلاقی به یادگار از ادبیات دورهٔ قاجار، که نخستین‌بار به سال ۱۳۱۷ق به شیوۀ چاپ سنگی توسط میرزا محمدحسین‌خان فروغی، از بزرگان فرهنگ و ادب آن روزگار منتشر شد.
-10%
در جستجوی سفال ایران
بستن

در جستجوی سفال ایران

قیمت اصلی ۱۶۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۴۴,۰۰۰ تومان است.
میتسوکُنی یوشیدا ترجمه: کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۱۴۰ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب سفرنامه‌ای است علمی و خواندنی دربارهٔ تاریخ سفال و سفالگری در ایران. این اثر ارزشمند که نتیجهٔ سال‌ها تحقیقات میدانی پروفسور میتسوکُنی یوشیدا، باستان‌شناس ژاپنی است، بعد از ۵۰ سال برای نخستین بار به فارسی ترجمه شده است.
-10%
سفرنامه عبدالکریم
بستن

سفرنامه عبدالکریم (در رکاب نادرشاه)

قیمت اصلی ۸۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸۰,۱۰۰ تومان است.
نویسنده: عبدالکریم کشمیری ترجمه: محمود هدایت تعداد صفحات: ۸۸ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب از‌ اندک سفرنامه‌های دورۀ افشاری و همراهی عبدالکریم کشمیری است با نادرشاه در سفری از دهلی به ایران. بیان او از شخصیت نادر، گزارش سفر، توصیف شهرها و اتفاقاتی که ارائه می‌دهد، از این کتاب اثری بسیار خواندنی پدید آورده است.