ناشر کتاب‌های هنر، ادبیات و تاریخ

نــشــر مــان

کتاب‌های مورد علاقه‌تان را همین‌جا سفارش دهید
-15%
حکایت‌های کوچک (خاطرات پراکنده از دوره قاجار)
بستن

حکایت‌های کوچک (خاطرات پراکنده از دوره قاجار)

۲۱۲,۵۰۰ تومان
نویسنده: حسینقلی‌میرزا عمادالسلطنه تصحیح: بهمن بیانی، مجید عبدامین تعداد صفحات: ۲۴۸ سال چاپ: ۱۴۰۲ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز، با کاور کتاب حاضر شامل مجموعۀ حکایاتی است که حسینقلی‌میرزا عمادالسلطنه، برادرزادۀ ناصرالدین‌شاه قاجار، به‌صورت حکایاتی کوتاه، خواندنی و انتقادی از سلاطین قاجار و رجال آن عصر به رشتۀ تحریر درآورده است.
-15%
رانده‌شده - پگاه خدادی
بستن

رانده‌شده

۱۷۰,۰۰۰ تومان
نویسنده: پگاه خدادی تعداد صفحات: ۲۵۶ سال چاپ: ۱۴۰۲ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز، با کاور این کتاب که در ژانر «فانتزی» است، با برداشتی آزاد از اساطیر ایران نوشته شده و از چشم‌اندازی نو قصه و تاریخی کهن را روایت می‌کند.
-10%
شوق مجموعه‌داری: گنجینه آثار لاکی ایران در عصر قاجار
بستن

شوق مجموعه‌داری (گنجینه آثار لاکی ایران در عصر قاجار)

۴۵۰,۰۰۰ تومان
نویسندگان: معصومه فرهاد، مِری مک‌ویلیامز و سایمون رتیگ ترجمه: علیرضا بهارلو و کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۲۸۸، گلاسه، تمام‌رنگی سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: وزیری جلد: گالینگور با کاور این کتاب دربارۀ مجموعه‌آثار لاکیِ اهداییِ عزّت‌ملک سودآور است که از سوی «موزۀ اسمیتسونین» و «موزۀ هاروارد» برای نخستین ‌بار معرفی و منتشر شده است.
-15%
سفرنامه مصور ناصرالدین‌شاه به فرنگ
بستن

سفرنامه مصور ناصرالدین‌شاه به فرنگ

۲۱۲,۵۰۰ تومان
بازنویسی و گزینش: مجید عبدامین و کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۲۵۶، گلاسه سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب منتخبی است از متن اصلی سفرنامۀ اول فرنگستان، به انضمام تصاویری (نقاشی، گراور و عکس) که هم‌زمان با سفر ناصرالدین‌شاه به اروپا در جراید آن روزگار منتشر و در اینجا برای نخستین‌بار، با عنوان سفرنامهٔ مصوّر ناصرالدین‌‌شاه به فرنگ ارائه شده است.
-10%
عکسیه (جستارهای تاریخ عکاسی ایران)
بستن

عکسیه (جستارهای تاریخ عکاسی ایران)

۱۵۷,۵۰۰ تومان
به‌کوشش: محمدرضا طهماسب‌پور تعداد صفحات: ۲۲۴ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب مجموعه مقالاتی است پژوهش‌محور در باب یافتن زوایای جدیدی از تاریخ عکاسی ایران در دورهٔ قاجار.
-10%
نقاشی‌های سلطنتی ایران در عصر قاجار - خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

نقاشی‌های سلطنتی ایران در عصر قاجار

۹۰۰,۰۰۰ تومان
سرویراستاران: لیلا دیبا و با همکاری مریم اختیار ترجمه: علیرضا بهارلو و کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۴۹۶، گلاسه، تمام‌رنگی سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: وزیری جلد: گالینگور با کاور ارسال رایگان این اثر یکی از مهم‌ترین منابع مطالعاتی در زمینه‌ٔ سبک‌شناسی و تحولات نقاشی‌های سلطنتی ایران در چهار سده‌ٔ اخیر است که بخش عمده‌ٔ این کتاب بر مطالعۀ نقاشی‌های سلطنتی عصر قاجار تمرکز یافته است.
دودمان علوی در مازندران
بستن

دودمان علوی در مازندران

۶۸,۰۰۰ تومان
نویسنده: یاسنت لویی رابینو ترجمه: سیّدمحمد طاهری شهاب تعداد صفحات: ۹۶ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب به تشکیل پایه‌های مذهب شیعه و قدرت‌گیری علویان در مازندران و منطقهٔ شمال ایران می‌پردازد.
-10%
کتاب حکومت تزار و محمدعلی میرزا - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

حکومت تزار و محمدعلی میرزا

۱۷۵,۵۰۰ تومان
نویسنده: ن. پ. مامونتوف ترجمه: شرف‌الدین میرزا قهرمانی تعداد صفحات: ۱۸۸ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این اثر به یکی از حساس‌ترین رویدادهای تاریخ مشروطه یعنی به «توپ بستن مجلس شورای ملی» اشاره دارد. وقایع‌نگاری از نگاهِ خاصِ شخصیتی مرموز و نکته‌سنج با نام «ن. پ. مامونتوف» که آن‌قدر جذاب است که کتاب را به یکی از خواندنی‌ترین سفرنامه‌های عصر قاجار بدل کرده که علاوه‌بر ارائۀ اطلاعات مهم سیاسی و فرهنگی از زاویۀ دید یک فرد روس، نکات ظریفی از ساختار حکومتی و نظامیِ روزهای پُرآشوبِ سلطنت محمدعلی‌شاه را نیز بیان می‌کند.  
دو حکایت ایرانی - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

دو حکایت ایرانی

۳۵,۰۰۰ تومان
نویسنده: فرانسیس جیمز چایلد ترجمه: رادنا احمدی‌نیا تعداد صفحات: 68 سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: جیبی جلد: شومیز کتاب دو حکایت ایرانی برآمده از فرهنگ عامه ایرانیان است. اثری ناشناخته از نویسنده‌ای آمریکایی که نخستین بار در سال ۱۸۸۷م منتشر شد. «عبدالله خراسانی» و «احمد پینه‌دوز» حکایت‌هایی جذاب و خواندنی است که زندگی دو انسان شریف و ساده، و اتفاقات عجیبی که بر سرشان می‌آید و همچنین عاقبت خوشی که نتیجهٔ صداقتشان بوده را روایت کرده است.
-10%
کتاب دوست من - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

کتاب دوست من

۱۳۵,۰۰۰ تومان
نویسنده: آناتول فرانس ترجمه: مصطفی سادات‌شریفی تعداد صفحات: ۱۸۸ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز خاطره‌نویسی به‌تنهایی آن‌قدر موضوع جذابی هست که اگر این کار توسط نویسنده، شاعر و منتقد ادبی بزرگی همچون آناتول فرانس صورت پذیرد، ارزش مطالعهٔ آن را صدچندان خواهد کرد.
-10%
کتاب نمک‌‌‌‌نامه (جستارهایی در باب ذوق ایرانی) - نشر خانه فرهنگ و هنر مان
بستن

نمک‌‌‌‌نامه (جستارهایی در باب ذوق ایرانی)

۱۴۴,۰۰۰ تومان
نویسنده: الناز نجفی تعداد صفحات: ۱۶۰ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز میان زیبا و خواستنی فاصله‌ هست؛ نمک‌نامه دربارۀ دومی است. ذائقۀ ما برای درک هرچیز نخست آن را به «مزه» ترجمه می‌کند؛ اگر پسندید به خاطر می‌سپارد و در غیر این‌‌ صورت از یاد می‌برد. کتاب حاضر جستجویی است برای یافتن رموز این دلپذیری در موضوعات مختلف.
-10%
سه سفرنامه
بستن

سه سفرنامه

۲۴۹,۳۰۰ تومان
|سفرنامهٔ ژاک هردوان| |سیاحتنامهٔ فیثاغورس در ایران| |سفرنامهٔ عبدالکریم| این سه سفرنامه به سه دورهٔ متفاوت تاریخ ایران اختصاص دارند. کتاب اول، روایتی از ایران و تهران در زمان تغییر حکومت از قاجار به پهلوی است و‌ کتاب دوم به دیدار فیثاغورس با داریوش و زرتشت و‌ رویدادهای عصر هخامنشی اختصاص دارد. کتاب سوم نیز به همراهی نویسنده با نادرشاه افشار از دهلی به ایران و شرح رخدادهای این سفر می‌پردازد.
چاپ مصور (پژوهشی در كتاب‌های چاپ سنگی فارسی)
بستن

چاپ مصور (پژوهشی در كتاب‌های چاپ سنگی فارسی)

۱۹۵,۰۰۰ تومان
نویسنده: اولریش مارزلف ترجمه: محمدجواد احمدی‌نیا تعداد صفحات: ۱۷۲ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز نخودی، مس‌کوب در این کتاب به سیر پیدایش و تحول کتاب‌های چاپ سنگی و تصویرسازی کتاب در دورۀ قاجار از نگاه یکی از ایران‌شناسان شاخص این حوزه، پرداخته شده است. آنچه که بر اهمیت این اثر افزوده، اطلاعات فراوان و نمونه آثاری از هنرمندان آن عصر است.
-10%
نردبان خرد
بستن

نردبان خرد (حکایت‌هایی اخلاقی از ادبیات قاجار)

۱۳۵,۰۰۰ تومان
نویسنده: میرزا محمدحسین‌خان فروغی به‌کوشش: محمدجواد احمدی‌نیا تصویرگر: روجا علی‌نژاد تعداد صفحات: ۱۲۰ سال چاپ: ۱۴۰۱ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب اثری است ماندگار، جذاب و مملو از داستان‌های اخلاقی به یادگار از ادبیات دورهٔ قاجار، که نخستین‌بار به سال ۱۳۱۷ق به شیوۀ چاپ سنگی توسط میرزا محمدحسین‌خان فروغی، از بزرگان فرهنگ و ادب آن روزگار منتشر شد.
-10%
در جستجوی سفال ایران
بستن

در جستجوی سفال ایران

۱۴۴,۰۰۰ تومان
میتسوکُنی یوشیدا ترجمه: کیانوش معتقدی تعداد صفحات: ۱۴۰ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب سفرنامه‌ای است علمی و خواندنی دربارهٔ تاریخ سفال و سفالگری در ایران. این اثر ارزشمند که نتیجهٔ سال‌ها تحقیقات میدانی پروفسور میتسوکُنی یوشیدا، باستان‌شناس ژاپنی است، بعد از ۵۰ سال برای نخستین بار به فارسی ترجمه شده است.
سفرنامه عبدالکریم
بستن

سفرنامه عبدالکریم (در رکاب نادرشاه)

۸۹,۰۰۰ تومان
نویسنده: عبدالکریم کشمیری ترجمه: محمود هدایت تعداد صفحات: ۸۸ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب از‌ اندک سفرنامه‌های دورۀ افشاری و همراهی عبدالکریم کشمیری است با نادرشاه در سفری از دهلی به ایران. بیان او از شخصیت نادر، گزارش سفر، توصیف شهرها و اتفاقاتی که ارائه می‌دهد، از این کتاب اثری بسیار خواندنی پدید آورده است.
سفرنامه ژاک هردوان
بستن

سفرنامه ژاک هردوان

۹۶,۰۰۰ تومان
نویسنده: ژاک هردوان ترجمه: مصطفی مهذب تعداد صفحات: ۱۰۸ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: دوم قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب یکی از خواندنی‌ترین سفرنامه‌هایی است که علاوه‌ بر ارائۀ اطلاعاتی سیاسی و فرهنگی از منظر یک فرانسوی، روایتی شیرین از روابط اجتماعیِ کوچه و بازارِ اواخر قاجار و اوایل پهلوی را نیز بیان می‌کند.
سیاحتنامه فیثاغورس در ایران
بستن

سیاحتنامه فیثاغورس در ایران

۹۲,۰۰۰ تومان
نویسنده: سیلون مارشال ترجمه: یوسف اعتصامی تعداد صفحات: ۹۲ سال چاپ: ۱۴۰۰ نوبت چاپ: اول قطع: رقعی جلد: شومیز این کتاب روایت سفری است خواندنی در دوره‌ای از تاریخ ایرانِ باستان، دیدار فیثاغورس، فیلسوف بزرگ، از ایرانِ عصر هخامنشی و دیدارش با زرتشت و داریوش و بازگویی نکاتی جذاب از اتفاقات آن زمان.