خانه فرهنگ و هنر مان

درباره ما

به خانه فرهنگ و هنر مان خوش آمدید. اینجا صحبت از تاریخ است و فرهنگ و هنر. فعالیت مجموعهٔ مان، که در قالب مؤسسهٔ فرهنگی و هنری به شمارهٔ ۱۶۸۶ از سال ۱۳۹۸ آغاز به‌کار کرد، شامل نشر، آرت‌بازار، گالری و آموزش است.

خانه فرهنگ و هنر مان، به‌‎عنوان مجموعه‌ای چندمنظوره، همیشه در پی ایجاد راه‌هایی تعاملی بیشتری با مخاطبانِ ایران‌دوست و اهل فرهنگ و هنر خود بوده است. پس، چه راهی بهتر از بنیاد گذاشتن وب‌سایتی جامع در همین راستا. در این سایت هم تولیدات خود را ارائه می‌کنیم، و هم فضایی برای نوشتن از هنر، ادبیات، تاریخ و نمایش مستندهای هنری را پدید آورده‌ایم.

نشر خانه فرهنگ و هنر مان که از بخش‌های اصلی این مجموعه است، نسب به انتشار کتاب در سه حوزهٔ تاریخ، هنر، ادبیات و همچنین کتاب‌های کودک و نوجوان با عنوان (میم) اقدام نموده است که توجه اصلی بیشتر آنها بر موضوعاتی با محوریت ایران قرار دارد. کتاب، نشر، کاغذ، کتاب‌خوانان و کتاب‌بازان، از دغدغه‎‌‌های اصلی شکل‌گیری نشر برای ما بوده است. نگاهِ مان به کتاب، نگاه به ذات اصلی کتاب و خوانندگانِ وفادار خود خواهد بود.

آرت‌بازار مان فروشگاهی برای ارائهٔ هدایا، محصولات و صنایع دستی است که عمدهٔ آنها از تولیدات خود این مجموعه بوده است. در این بخش همچنین کتاب‌های ناشران همکار و همچنین کتاب‌هایی قدیمیِ کتابخانهٔ خانه فرهنگ و هنر مان نیز به فروش خواهند رسید.

در گالری مان، علاوه بر معرفی و نمایش آثار هنری بزرگان فرهنگ و هنر ایران، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی فردی و گروهی و رویدادهایی با مناسبت‌های خاص در دستور کار قرار دارد.

بخش آموزش مان، مدرسهٔ هنر، تاریخ و ادبیات است. برگزاری دوره‌های تخصصی حضوری و مجازی، از برنامه‌هایی است که در راستای اهداف خود به دنبال اجرای آنها در قالب کلاس‌‌های آموزشی و کاربردی است.

برآنیم در این فضا آرام‌آرام در کنارتان باشیم، شما نیز در کنارمان بمانید تا ما نیز ادامه‌دهندۀ خوبی در این مسیر باشیم. دوباره و همیشه خوش آمدید.